Wersja klasyczna   |    Logowanie

GROJEC. Smak świątecznej tradycji

Gmina Oświęcim, , plin - 20.12.2013 11:33

A   A   A  
GROJEC. Smak świątecznej tradycji

Tak świętowano w Grojcu: - Druga niedziela grudnia to od wielu lat w naszej gminie czas spotkań z tradycją świąteczną i noworoczną. Tegoroczna edycja kulinarno-kulturalnej imprezy, na którą ściągnęły setki mieszkańców odbyła się w odświeżonych i odświętnie udekorowanych progach Domu Ludowego w Grojcu - relacjonuje Rafał Lorek z Urzędu Gminy Oświęcim.Jak informuje Urząd Gminy Oświęcim, organizatorem owego kulturalno-kulinarnego przedsięwzięcia był gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji przy udziale Lokalnej Grupy Rybackiej „Dorzecze Soły i Wieprzówki” oraz Kół Gospodyń Wiejskich z miasta i gminy Oświęcim. W niedzielne popołudnie 15 grudnia w Domu Ludowym w Grojcu wystąpiły: działający przy OKSiR zespół „Audiogirls” pod kierunkiem instruktora Michała Buska, dzieci z grojeckiego przedszkola, uczniowie miejscowej szkoły podstawowej, niepełnosprawna Ania Mąsiorska z PZOL w Grojcu oraz zespół śpiewaczy „Grojczanie”.

Nagrodzono najlepszych w konkursach - dla dzieci i młodzieży na najładniejszą kartkę świąteczną oraz na „piernikowe i makowe fantazje”. - Ten drugi konkurs adresowany był do Kół Gospodyń Wiejskich. Komisji pod przewodnictwem zastępcy wójta Agaty Wiśniowskiej najbardziej smakował piernik pań z KGW w Stawach Grojeckich, natomiast makowiec upieczony przez gospodynie z Poręby Wielkiej - opisuje Rafał Lorek z UG Oświęcim.

W swoim wystąpieniu wójt Małgorzata Grzywa omówiła zakres zakończonego już I etapu modernizacji grojeckiego domu ludowego oraz przyszłoroczny II etap, który zwieńczy dzieło. - Życzyła wszystkim obecnym udanych świąt Bożego Narodzenia i wielu łask w 2014 roku. Po zakończeniu części artystycznej nagrodziła laureatki wspomnianego już konkursu kulinarnego. Wręczyła także dyplomy i nagrody rzeczowe na ręce przewodniczących Kół Gospodyń Wiejskich z miasta i Gminy Oświęcim. Drobne upominki przekazała gospodyniom również sekretarz miasta Oświęcim Maria Płachta - dodaje Rafał Lorek.

Po części oficjalnej nastąpiła degustacja specjałów przygotowanych przez gospodynie z sołectw gminy Oświęcim oraz panie ze Starych Stawów, Dworów i Monowic.

Zobacz także
  » BRZEZINKA. Jaś i Małgosia segregują śmieci
  » PORĘBA WIELKA. Przepis na szopkę: drewno, makaron, bibuła, siano, tydzień pracy i dobre rady mamy
Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dodaj komentarz


Nick:

Treść:


Komentarze

2013-12-29 10:21:05
mloda;p:

niech dodadzą więcej zdj ! widziałam (...) że 'Lorek ' robil zdj z góry .. a nie jedno i mysli ,ze jest boski........


2013-12-22 14:14:59
UCZESTNIK:

BYŁOBY SUPER GDYBY NIE TEN TŁOK,NAWET NIE ZDĄŻYŁAM NIC SPRÓBOWAC BO TAK MIGIEM ZNIKAŁO ZE STOŁÓW.BRAWO DLA MAŁEJ ANI ZA PIOSENKĘ NIEMENA TO BYŁO COS.OBY TAK DALEJ0.010901927947998